Головна / Статті / Як запобігти втраті інформації?

Як запобігти втраті інформації?

Найчастіше на наших ноутбуках зберігається величезна кількість важливої інформації про цінність якої ми замислюємось лише тоді, коли ноутбук втрачено чи пошкоджено.

Як же захистити себе від неприємної несподіванки?

У випадку втрати ноутбука, варто одразу ж замінити усі паролі на веб ресурси, якими Ви користуєтесь.

Щоб запобігти втраті важливої інформації, необхідно регулярно створювати її резервні копії. Для цього можна застосовувати як звичайні методи копіювання, так і спеціальні програми, в параметрах яких можна задати алгоритм цієї операції.

Найпростіший спосіб копіювання – вручну. В цьому випадку можливими носіями інформації є звичайний флеш накопичувач, він же флешка, зовнішній жорсткий диск, CD/DVD диск і мережеві файлові сховища в Інтернеті.

Флешка.

Просто приєднуємо накопичувач в USB порт Вашого ноутбука. Вибираємо на комп’ютері необхідні файли і копіюємо їх на флешку у відповідну папку. В її назві для  зручності можна вказати тип інформації і датувати папку днем копіювання. Варіант зручний як для текстової інформації, так і для мультимедійної, а саме фото, музики та відео. Термін експлуатації накопичувача і збереження даних, визначений більшістю виробників — 10-20 років.

Зовнішній жорсткий диск.

Це звичайний вінчестер, котрий помістили в пластиковий чи металевий корпус, обладнавши USB інтерфейсом. Від флешки він відрізняється об’ємом –  зовнішній HDD тепер може вмістити і до 4 терабайт інформації, і технологією зберігання інформації. Це суттєва перевага  даного накопичувача. Крім того, виробники зовнішніх жорстких дисків передбачили бажання користувача зробити резервну копію важливої інформації, додавши таку можливість при кожному підключенні HDD до Вашого комп’ютера, або за визначеним Вами розкладом. Програма, яка дозволить здійснити копіювання, входить в комплект  самого зовнішнього жорсткого диску. Для довговічної та продуктивної роботи  HDD зверніть увагу на моделі з надійним корпусом, оскільки саме він захищатиме важливу інформацію від зовнішніх факторів.

Ще один носій, розрахований на зберігання мультимедіа – це CD/DVD диски.

Для того щоб записати файли на DVD диск, можна скористатись як спеціальними програмами, так так і засобами самої операційної системи Windows. Не зважаючи на конкуренцію з більш зручним накопичувачем  – флешкою, CD/DVD диски досі користуються популярністю. Виробниками відводиться термін служби на свою продукцію від 10 до 50 років, хоча, як показує практика, при активному використанні диска, все зводиться до 1-2 років. Термін служби диска визначають такі фактори як: тип диску, якість виготовлення, умови зберігання диску перед записом інформації, умови користування  та навколишні фактори.

Файлові обмінники – це Інтернет сховище, що застосовується як для того, щоб ділитись цікавим фото чи відео контентом (upload.com.ua, depositfiles.com, turbobit.net, dropbox), так і для зберігання документів(drive.google.com). Завантажуючи на сервер інформацію, генерується посилання. Щоб відкрити чи завантажити файли необхідно лише перейти по ньому. Важливо пам’ятати, що термін зберігання інформації на таких Інтернет ресурсах, як правило, обмежується адміністрацією сайту.

Нарівні із копіюванням вручну, реалізована можливість автоматизованого копіювання важливих даних. Для таких випадків, в Інтернеті  присутня велика кількість як платних, так і безкоштовних програм. В їх інтерфейсі можна налаштувати параметри таким чином, щоб програма автоматично виконувала резервне копіювання вказаних файлів щоденно, щотижнево, щомісячно чи одноразово у встановлений день, в назначений час доби.

Скопійовану будь-яким із вищезазначених способів інформацію, Ви без проблем зможете відтворити на іншому ноутбуці, чи ПК.

Керуючись вищезазначеними правилами, Ви зведете до мінімуму ризик втрати цінних для Вас даних.

 


Рассказать друзьям:
Google+