Головна / Статті / Південний міст - типова несправність

Південний міст - типова несправність

p87 32x  00023  one layer500x400
До нашого сервісного центру з ремонту ноутбуків звертаються клієнти з різноманітними проблемами.


Досить часто до нас звертаються з наступними скаргами на роботу ноутбука:

Ноутбук не вмикається

Не вантажиться операційна система, не визначається HDD (жорсткий диск) чи ODD (оптичний привід) в BIOS

Не працює USB порт

Некоректно працює енергозбережння (ноутбук самовільно переходить в режим очікування або сплячий режим, переходить в сплячий режим замість режиму очікування, або навпаки)

Вищеперераховані ознаки можуть вказувати на вихід з ладу дуже важливого компоненту ноутбука - чіпа південного моста.

Що таке південний міст?

chip 5338as HBRchip 5434as HBR

Південний міст (Southbridge) - це функціональний контролер, відомий як контролер вводу-виводу або ICH (In/Out Controller Hub).
 Він відповідає за наступні операції: обробка взаємодії між інтерфейсами IDE, SATA, USB, LAN, Embeded Audio і північним мостом системи. Північний міст, в свою чергу, напряму зв'язаний з процесором та рештою важливих компонентів - оперативною пам’яттю та відеопідсистемою. Південний міст з’єднується з процесором через північний міст. В більш сучасних ноутбуках південний міст входить до складу PCH(Platform Controller Hub) або FCH(Functional Controller Hub) .
Север-Юг Укр

Варто зазначити, що до непрямих ознак даної несправності належать наступні симптоми:

Не працює клавіатура ноутбука (неправильно реагують кнопки, не відповідають на нажаття)

Не працює Touchpad ноутбука

Проблеми зі звуком (пропадає звук при правильно встановлених драйверах і включених колонках)

Не працює мережева карта (відсутнє мережеве з’єднання)


Давайте розглянемо можливі причини виходу з ладу чіпа південного моста. В основному, південний міст виходить з ладу при несправній системі живлення, внаслідок потрапляння рідини в ноутбук. Крім того, це стається при неакуратному використанні USB портів, а саме, коли користувач докладає надмірні зусилля при підключенні флешки, мишки, при різкому ривку пристроїв з порту, і при небезпечному вилученні флешки. Іноді, на флешці або інших USB пристроях може накопичуватися статична електрика, розряд якої передається через USB порт на південний міст, що спричинює його вихід з ладу.usb-flash-drive-lighter-1small В деяких ноутбуках південний міст може перестати працювати при підключенні великої кількості енергоспоживаючих пристроїв в USB порти. Під час грози, часто відбувається потрапляння надмірної напруги на схему мережевого адаптера, через яку вона може потрапити на південний міст, що, в свою чергу, призведе до його несправності.

Варто зазначити, що не завжди проблема з південним мостом виникає через некоректну роботу з ноутбуком самого користувача. Відомий ряд моделей ноутбуків, в яких даний чіп може вийти з ладу незалежно від користувача, а саме: Acer Aspire 5100 серии, Asus A6R, Toshiba Satellite L30, Toshiba P200D, Toshiba Satellite M35X, Acer Travel Mate 5520, Samsung NP-R60, Samsung R40, Samsung N143Plus, Asus F5R, F7Z, HP 530 та інші.

Радимо Вам обережно використовувати USB порти: не варто прикладати силу при від
'єднанні пристроїв з них, не забувайте про безпечне вилучення флешки (чи інших пристроїв). Якщо Ви помітили, що один з портів розхитаний, не під'єднуйте до нього зовнішні пристрої, а покваптесь в сервісний центр для своєчасної заміни USB роз'єму.

Важливо не забувати, що будь-яка присутність рідини поруч з Вашим ноутбуком, автоматично посилює ризик поломки комп'ютера, внаслідок його залиття.glass-of-water-and-laptop-on-a-desk-jetta-productions-small
Не варто приєднувати до Вашого комп'ютера несправні USB пристрої, пристрої з пошкодженими шнурами, а також будь-які пристрої, що можуть викликати коротке замикання.

Отже, якщо Ви помітили в своєму ноутбуці вищезазначені симптоми, наполягаємо на Вашому зверненні сервісний центр для діагностики Вашого комп'ютера. Це дозволить провести ремонт своєчасно та з найменшими затратами для Вас.

Необхідно підкреслити, що професійні сервісні центри, з метою повернення комп'ютеру його повної працездатності, пропонують виключно заміну чіпа південного мосту на новий. Деякі компанії по ремонту ноутбуків здійснюють більш дешевий спосіб «реанімування» ноутбука за допомогою прогріву чи реболу чіпа. Виходячи з нашого професійного досвіду та сучасних стандартів ремонту, ми вважаємо, що ці методи не дають гарантованого результату та не вважаються правильними. Більш детально про те, що таке ребол та прогрів чіпа читайте в наших наступних публікаціях.

 


 


Рассказать друзьям:
Google+