Головна / Статті / Сім простих порад для тих, у кого викрали ноутбук

Сім простих порад для тих, у кого викрали ноутбук

Ситуація цілком неприємна для кожного з нас, але не варто втрачати надію. Нижче наводимо кілька порад при втраті ноутбука:

 1. Негайно зателефонуйте у міліцію. При розмові обов’язково повідомте про крадіжку ноутбука, вказавши адресу події, опишіть зовнішність крадія та напрямок його руху (якщо все це трапилось при Вас), модель викраденого комп’ютера. Одразу ж уточніть адресу найближчого відділення міліції.

 2. Зверніться у відділок із заявою про викрадення Вашого ноутбука. Обов’язково захопіть із собою гарантійний талон і копію свого паспорта. В заяві вкажіть все, що знаєте про дану ситуацію, модель ноутбука, а також його серійний номер.

 3. Розішліть листи у всі можливі сервісні центри Вашого міста, вказавши в них модель та серійний номер викраденого ноутбука. Є висока імовірність, що з часом він з’явиться в одному з них.

  4. Одразу змініть усі паролі до Вашої електронної скриньки та усіх можливих веб ресурсів, оскільки зловмисники, викрадаючи Ваш ноутбук, отримують доступ не лише до інформації, що зберігається на жорсткому диску, а й до форм автозаповнення паролів у Вашому браузері

  5. Зверніть увагу на інтернет сайти та аукціони. Останнім часом, все більше техніки можна придбати через глобальну мережу, як нової, так і вживаної. Попросіть детальне фото товару - можливо серійний номер опиниться у фокусі, і таким чином, Ви зможете пересвідчитися, чи це саме Ваш ноутбук. При купівлі через Інтернет, оплата, як правило, здійснюється за допомогою банківської карти чи рахунку. Оскільки рахунки іменні, для правоохоронних органів не складе жодних труднощів вийти на продавця-крадія.

  6. Відвідайте найближчі радіо ринки, ломбарди та магазини, де скуповують техніку

  7. Не варто одразу звертати на себе увагу, якщо де-небудь із вищевказаних місць, Ви помітите свій ноутбук. Варто пересвідчитись, чи це насправді він. Попросіть продавця показати модель ближче, уважно роздивіться і, при можливості, порівняйте серійний номер з Вашим. Уточніть вартість, попитайте про технічні характеристики – загалом ведіть себе як звичайний покупець. Попросіть відкласти ноутбук. Не привертаючи уваги продавця та його сусідів, зателефонуйте до міліції, а по можливості до слідчого, який займається власне Вашою справою про викрадення. Дочекавшись міліції, вкажіть на місце продажу Вашого ноутбуку. Далі дійте виключно згідно вказівок представників правоохоронних органів.

 

І, наостанок. Якщо у Вашому ноутбуці зберігається важлива інформація, обов’язково зробіть її резервну копію, наприклад на ПК, чи іншому ноутбуці. Не зберігайте конфіденційну інформацію, не застосовуючи усі можливі засоби безпеки щодо неї. Про те, яким чином можна зробити резервну копію важливої інформації, читайте нашу наступну статтю.

 


Рассказать друзьям:
Google+