Головна / Перегрев или почему ноутбук не работает как новый?

Перегрів або чому ноутбук не працює як новий?

Ваш ноутбук працює все повільніше і повільніше, можливо зависає або вимикається? Давайте розглянемо деякі можливі причини.


Одна з найбільш ймовірних причин сповільнення роботи, – це «засмічення» операційної системи (ОС). В процесі роботи комп’ютера ОС постійно записує великий обсяг даних в реєстр – базу даних, яка містить налаштування ОС Windows та програмного забезпечення, яке встановив користувач. Реєстр потребує періодичної чистки. Також повільна робота може бути викликана несправністю жорсткого диску, оперативної пам’яті та іншими причинами. Але, коли мова йде про ноутбуки, найбільш ймовірною причиною погіршення роботи є перегрів. Саме про це і піде мова далі. 

Усі ноутбуки мають систему охолодження (СО), яка з часом забивається порохом, ворсинками, шерстю це призводить до погіршення тепловідводу від охолоджуваних компонентів: процесора, відео карти та інших елементів ноутбука. 

Забруднена СО ноутбука Забруднена СО ноутбука
sistemaohlagdenianoytbyka sistemaohlagdenianoytbyka 2

 Погіршення тепловідводу призводить до роботи компонентів, при підвищених температурах, в результаті чого системна логіка змушена:

- Підвищувати швидкість обертання вентилятора в СО, що, окрім постійного набридливого шуму, може привести до завчасного виходу його з ладу (тут і знос осі вентилятора, і заклинення при потраплянні пилу).

- Знижувати швидкість обробки даних (пропускати такти (т.з. throttling), знижувати множник ЦП, знижувати частоту системної шини), що безпосередньо впливає на швидкість роботи вашого пристрою.

- Відключати пристрій при сильному нагріві, що може привести до втрати важливих даних.

Під впливом високих температур можуть виходити з ладу найважливіші компоненти ноутбука: чіпи, відео карта, процесор.Причому, якщо процесор сучасного ноутбука просто дорога деталь, то для чіпів, окрім їх вартості, також необхідно враховувати складність і велику вартість технології їх заміни. 
Вчасна профілактика системи охолодження допоможе продовжити строк служби комп’ютера. Профілактику СО рекомендується робити один-два рази в рік, в залежності від умов, в яких експлуатується апарат. Вартість даної послуги приблизно однакова у всіх майстернях, тому краще звернутись в авторизований СЦ. В ньому більш кваліфіковані інженери, велика база запчастин, а у випадку необхідності замовлення – є можливість замовлення оригінальних деталей безпосередньо у виробника ноутбука.

СО ноутбука до чистки СО ноутбука після чистки
dochistkiwm poslechistkiwm

 

 

Досить часто несправна або забита СО стає причиною поломки ноутбука, яка потребує в подальшому дорогого ремонту. Чистка і профілактика СО, як правило, дуже кропітка робота. Людина, яка не має досвіду у розборці, крім косметичних пошкоджень, може зламати важливу частину корпуса або пошкодити елементи на материнській платі. Зламані роз’єми, пошкоджені шлейфи, коротке замикання – це лише мала частина можливих неприємностей, які можна уникнути, звернувшись за допомогою до спеціалістів.


Рассказать друзьям:
Google+